Yoga » Yeni Başlayanlar İçin

Yogaya yeni başlayanlar için temel ya da başlangıç seviye dersleri en uygunudur. Bu derslerde yoga pozlarının temel hiza prensipleri ve detayları verilir. Hocanın yönlendirmesi eşliğinde her öğrenci kendi bedenini dinleyerek uygulamayı yapar. İlk dersten itibaren beden ve zihin üzerindeki etkilerini hissetmeniz mümkündür. Farklı yoga pozları bedendeki değişik kas grupları ve enerji sistemlerini harekete geçirir. Her insan ve her beden tipi farklı olduğu için yoga uygulaması kişinin kendi sınırlarında yaptığı içsel bir araştırmadır.

Başlangıç olarak haftada 2 kere yoga dersine katılmanızı öneririz, ancak zamanınız yalnızca haftada 1 kez katılım için uygunsa yine de yoganın hediyelerinden faydalanırsınız.  Kendi bedeninizi keşfettikçe farkındalığınız artacak. Belli bir süre bu başlangıç seviyesi derslerine katılıp temel pozlarda kendinizi rahat hissettikten sonra diğer ders türlerine geçiş yapabilirsiniz.

Yoga dersleri yalın ayak ve spor kıyafeti ile ya da rahat edebileceğiniz vücudunuzu sıkmayan kıyafetlerle yapılır.  

Derse gelmeden önce ağır bir yemek yememiş olmanız, fakat aç da gelmemeniz iyi olacaktır. 

Herhangi bir sağlık probleminiz varsa, ders başlangıcında hocalarımızla mutlaka paylaşın. Sizi en sağlıklı şekilde yönlendireceklerdir.